Jeśli szukasz miejsca, w którym warto spędzić wakacje, Twoja uwaga powinna paść na nadmorskie miasta, takie jak Gdańsk. Urlop nad morzem zapewni Ci upragniony wypoczynek, a jednocześnie sprawi, że nie będziesz się nudzić. Miejsce to sprawdzi się zarówno na wycieczkę solo, dla pary, jak i wyjazd rodziny z dziećmi. Przedstawiamy Ci 3 główne powody, dla których warto spędzić wakacje w Gdańsku!

Nadmorskie atrakcje

Będąc nad polskim morzem, nie można zrezygnować z uprawiania rozmaitych sportów wodnych. Jeśli jesteś fanem ekstremalnych przeżyć, możesz spróbować swoich sił w takich dziedzinach, jak:

  • kitesurfing,
  • surfing,
  • windsurfing,
  • nurkowanie.

Wodne atrakcje czekają zarówno na starszych, jak i najmłodszych turystów. Aby jednak w pełni korzystać z bliskości do morza, warto zdecydować się na hotel na wybrzeżu, którego dzieli od plaży jedynie króciutki spacer, a z okien słychać przyjemny szum fal.

Zabytki Starego Miasta

Drugim powodem, który przyciąga turystów w wakacje do Gdańska, jest jego magiczne Stare Miasto. Wąskie, klimatyczne uliczki otoczone malowniczymi kamienicami zachęcają do spacerów i odpoczynku przy kawie. Na Starym Mieście zobaczysz liczne zabytki, takie jak Dwór Artusa, Ratusz Głównego Miasta, Brama Wyżynna czy Bazylika Mariacka.

Co więcej, ze Starego Miasta możesz wybrać się na spacer pięknie odrestaurowanym nabrzeżem Motławy. Czekają tam na Ciebie m.in. stragany z bursztynem, a także unikatowy zabytek techniki i historycznej architektury tego miasta – dźwig portowy Żuraw, do którego działania była wykorzystywana niegdyś siła ludzkich nóg.

Muzea i historyczne miejsca

Gdańsk jest miastem, w którym wydarzyło się wiele istotnych dla całego kraju (i nie tylko!) wydarzeń. To tutaj, na półwyspie Westerplatte w 1939 roku rozpoczęła się II Wojna Światowa. Ikoną tego miasta jest także Stocznia Gdańska, na której terenie działał NSZZ „Solidarność”. W jej bliskim sąsiedztwie funkcjonuje warte odwiedzenia Europejskie Centrum Solidarności. Stolica Trójmiasta znana jest również ze względu na swoje liczne zabytkowe fortyfikacje. Bastiony i baszty znajdziesz m.in. na Górze Gradowej, Dolnym oraz Głównym Mieście.

Zapisz się do newslettera