Prawdą jest, że najpopularniejsze miejsca turystyczne, które przyciągają mnóstwo odwiedzających każdego roku, często są odczuwalnie droższe niż inne miasta. Oczywiście ta różnica jest zauważalna również w niektórych okolicach nad polskim morzem. Nie oznacza to jednak, że ceny są wszędzie tak samo wysokie i nie da się znaleźć miejsc z niedrogim jedzeniem czy pamiątkami. Poznaj fakty i mity na temat pobytu nad Bałtykiem!

Jak nie przepłacić, będąc nad polskim morzem?

Nie chcesz przepłacać za jedzenie w restauracjach czy pamiątki kupowane podczas swoich nadmorskich wakacji? Szukaj miejsc, które nie leżą na głównych szlakach turystycznych. Niekiedy wystarczy odejść od jakiejś popularnej atrakcji choćby odrobinę, by znaleźć lokale, które są nieco mniej uczęszczane.

W takich punktach często spotkasz się ze znacznie przystępniejszymi cenami, a jakość potraw czy dostępnych suwenirów będzie podobna. Jeśli nie chcesz być narażony na zbyt drogie posiłki, warto też zdecydować się na hotel w Gdańsku, taki jak nasz, na którego terenie funkcjonuje restauracja. Dzięki temu będziesz miał pewność, że każdego dnia, a w dodatku o dowolnie wybranej przez Ciebie porze zjesz pyszny i zdrowy obiad.

Kiedy najbardziej opłaca się jechać nad morze?

Niektórzy uważają, że nad morze warto wybierać się tylko latem. Naszym zdaniem jest to mit! Wybrzeże Bałtyckie przyciąga duże ilości turystów przez cały rok – nie bez powodu. Osoby, które mogą sobie dowolnie wybierać terminy urlopów, chętnie decydują się na przyjazd do Gdańska poza sezonem. Morze o każdej porze roku wygląda pięknie i ma swój niepowtarzalny urok, również podczas chłodniejszych, jesienno-zimowych miesięcy.

Co więcej, przyjezdni w tym okresie unikają największych tłumów, a kolejek nie spotykają nawet w najbardziej turystycznych miejscach. Warto jednak pamiętać, że dużej ilości turystów da się uniknąć również w wakacje! Wystarczy zejść z najpopularniejszych szlaków, by znaleźć zaciszne i spokojne, a jednocześnie równie piękne oraz wyjątkowe miejsca.

Zapisz się do newslettera