Gdańsk to wspaniałe nadmorskie miasto, które cieszy się bogatą, ponad tysiącletnią historią. Miejsce to jest niezwykle popularne zarówno wśród turystów z Polski, jak i zagranicy. Choć najwięcej osób wybiera ten kierunek podczas letnich miesięcy, przyjezdnych można spotkać w Gdańsku przez cały rok, również zimą. Czy warto odwiedzić Gdańsk w sezonie zimowym? Sprawdźmy!

Jarmark Bożonarodzeniowy

Nikogo nie trzeba chyba przekonywać o tym, jak wyjątkowym okresem są Święta Bożego Narodzenia. Piękne, kolorowe dekoracje, migoczące światełka i wspaniale przystrojone choinki na każdym kroku rozświetlają miasta, uprzyjemniając wieczorne spacery czy powroty do domu. Jednym z ogromnych atutów tego magicznego czasu w roku jest także Bożonarodzeniowy Jarmark. W Gdańsku każdego roku jest on organizowany na Starym Mieście i trwa aż ok. trzech tygodni.

Każdy powinien choć raz w życiu pojawić się w tym czasie nad morzem i doświadczyć jego wyjątkowej atmosfery. Spacer uliczkami pełnymi rozmaitych, kolorowych straganów pośród malowniczych kamienic utrzymanych w niepowtarzalnej gdańskiej architekturze zyskuje niesamowity klimat. Całe Stare Miasto jest wówczas pięknie ozdobione i zachęca do odwiedzin.

Brak tłumów na plaży

Jest coś magicznego w zimowej odsłonie nadmorskiej plaży. Skuty delikatnym mrozem, połyskujący szronem i skrzypiący pod butami piasek nadaje wycieczce zupełnie innego charakteru niż letni pobyt na upalnej plaży. Spacer po ośnieżonym wybrzeżu w przyjemnym, zimowym słońcu może okazać się niezwykle ciekawym i wartym przeżycia doświadczeniem.

Aby jednak zapewnić sobie jak najlepsze i najpełniejsze przeżycie związane z bliskością Bałtyku, podczas zimowej wycieczki wybierz hotel w Gdańsku nad morzem, który zlokalizowany jest tuż przy plaży. Dzięki temu będziesz mógł iść na spacer, kiedy tylko chcesz, a z okien będziesz słyszał przyjemny szum fal. Co istotne, w okresie zimowym spotkasz na plaży znacznie mniej turystów – nie będziesz musiał przeciskać się pomiędzy porozstawianymi parawanami – zamiast tego będziesz miał to miejsce tylko dla siebie.

Zapisz się do newslettera