Nie wiesz, gdzie wybrać się w tym roku na majówkę? Świetnym pomysłem może okazać się Gdańsk! To nadmorskie miasto uwielbiają zarówno turyści z Polski, jak i wielu zagranicznych krajów, którzy odwiedzają je przez cały rok. Nie bez powodu! Ma ono wiele do zaoferowania pod kątem wspaniałych widoków oraz bujnej historii, która widoczna jest na każdym kroku. Sprawdźmy więc, czemu jest to doskonałe miejsce na majówkę!

Wiosenna plaża

Pobyt na plaży większości osób kojarzy się z upalnym latem, opalaniem i kąpaniem w ciepłej wodzie. W rzeczywistości nadmorskie tereny przyciągają odwiedzających przez cały rok. Zarówno latem, jak i zimą, jesienią oraz wiosną mają one swój niepowtarzalny klimat i atmosferę, które sprawiają, że nie chce się stamtąd wyjeżdżać.

Majowa pogoda pozwoli Ci cieszyć się ciepłymi promieniami słońca w ciągu dnia oraz optymalną temperaturą na nieśpieszne spacery nawet późnymi wieczorami, dlatego warto znaleźć hotel nad morzem, który zlokalizowany jest blisko plaży. Pełne jodu powietrze i bryza unosząca się znad wody sprawią dodatkowo, że w pełni skorzystasz ze wszystkich atutów, jakie niesie za sobą pobyt nad polskim wybrzeżem.

Zabytkowe Stare Miasto

Morze to jednak nie wszystko, co ma do zaoferowania Gdańsk. Majówka to świetny czas na zwiedzenie wszystkich atrakcji i zabytków Starego Miasta! Wśród wielu ciekawych, historycznych miejsc zwróć szczególną uwagę na:

  • fontannę Neptuna,
  • Dwór Artusa,
  • Złotą Bramę,
  • Dom Uphagena,
  • Bazylikę Mariacką.

Ponadto z całą pewnością warte zobaczenia jest Długie Pobrzeże, biegnące wzdłuż Motławy, które w niezwykły sposób łączy w sobie historię z nowoczesnością. Tam też znajduje się brama wodna pełniąca niegdyś funkcję dźwigu portowego – Żuraw.

Spokój i relaks

Maj to miesiąc, w którym panuje już dość ciepła i przyjemna pogoda – temperatury robią się coraz wyższe, rzadko pada deszcz i jest dużo słońca. Nie jest to jednak okres najwyższego sezonu, dzięki czemu ani na plaży, ani na ulicach nie ma jeszcze tak wielu turystów, jak w czasie wakacji. Dzięki temu, wybierając się na majówkę do Gdańska, będziesz mógł cieszyć się spokojem i odpoczynkiem. Nad morzem z pewnością spotkasz wielu przechodniów, jednak wciąż bez trudu znajdziesz bardziej odludne miejsce na plaży na relaks z ulubioną książką czy wsłuchiwanie się w kojący szum fal.

Świetny pomysł dla rodzin z dziećmi, par i osób podróżujących solo

Wybór Gdańska na majówkowy wyjazd ma jeszcze jedną zaletę. Miejsce to doskonale sprawdzi się zarówno dla rodzin z małymi dziećmi, jak i osób podróżujących w parach, z grupą przyjaciół czy nawet solo! Maluchy możesz zabrać do ZOO, a swoją drugą połówkę – na romantyczną kolację lub spacer o zachodzie słońca po miękkim piasku.

Miłośnicy historii lub pięknych widoków również znajdą w Gdańsku wiele fascynujących miejsc. Poza zabytkowym Starym Miastem godna uwagi jest m.in. Góra Gradowa wraz z okolicznymi pozostałościami fortyfikacji (i widoczną z niej panoramą całego miasta), Westerplatte oraz Twierdza Wisłoujście.

Zapisz się do newslettera