Wybór odpowiedniego miejsca noclegowego może zdecydować o tym, czy wyjazd będzie w pełni udany. Wysoka jakość obsługi, bogate wyposażenie dostępne w pokojach oraz inne udogodnienia w dużej mierze wpływają na komfort pobytu. W zależności od oczekiwań oraz indywidualnych potrzeb turyści z reguły decydują się na wybór hotelu lub hostelu. Czym jednak różnią się od siebie te obiekty? Sprawdźmy!

Pokoje wieloosobowe lub prywatne

Najważniejszym czynnikiem, który odróżnia hotele od hosteli, jest rodzaj dostępnych pokoi. W hostelach często spotkasz się z pokojami wieloosobowymi, w których do dyspozycji masz łóżko, kontakt i ewentualnie niewielką szafkę nocną. W hotelu otrzymujesz prywatny pokój z bogatszym wyposażeniem i nie musisz dzielić przestrzeni z obcymi osobami. Hostele najczęściej wybierane są przez osoby podróżujące budżetowo, ponieważ jest to z reguły tańsze rozwiązanie.

Pokoje z łazienkami lub bez

Drugim czynnikiem, który dla wielu osób ma ogromne znaczenie, jest kwestia wspólnej łazienki oraz ogólnego standardu całego miejsca noclegowego. W hostelach toalety i prysznice często są wspólne, umieszczone na korytarzu, a także koedukacyjne, przez co niekiedy trzeba czekać do nich w kolejce. Szczególnie w przypadku wyjazdów z dziećmi może okazać się to bardzo niepraktyczne i niekomfortowe. Luksusowe hotele nad morzem w Gdańsku, takie jak nasz, natomiast oferują pokoje z prywatnymi łazienkami. Zapewnia to znacznie większy poziom wygody oraz stuprocentową prywatność.

Kompleksowa obsługa

Hostele to miejsca, w których z reguły przeważa wyłącznie podstawowa obsługa i udogodnienia. Zdarza się, że są w nich serwowane śniadania, jednak jeśli oczekujesz pobytu z opcją all inclusive, a także innymi atrakcjami, hotel będzie znacznie lepszym wyborem. Często na jego terenie znajduje się do dyspozycji gości restauracja, w której możesz zjeść nie tylko śniadanie, ale też pyszny obiad i kolację przyrządzone z regionalnych produktów. W hostelach niekiedy możliwy jest natomiast dostęp do wspólnej kuchni, gdzie możesz jedynie samodzielnie przygotować sobie posiłek.

Zapisz się do newslettera