Gdańsk to miasto niezwykle popularne i turystyczne. Choć największy ruch można w nim odczuć latem, odwiedzany jest przez turystów z całej Polski oraz wielu innych krajów przez cały rok. Zarówno w sezonie zimowym, jak i letnim oferuje bowiem liczne atrakcje, które przyciągają wycieczkowiczów nie bez powodu. Przeczytaj w poniższym artykule, które miejsca w Gdańsku najchętniej odwiedzają turyści!

Plaża

Pozycję numer 1 na liście obowiązkowych miejsc do odwiedzenia w Gdańsku zajmuje oczywiście plaża. Nadmorskie wybrzeże pokryte złocistym piaskiem zachęca do regularnych spacerów nie tylko przyjezdnych, ale też wielu lokalnych mieszkańców. Przyjeżdżając do tego pięknego miasta, pamiętaj więc, by wybrać hotel w Gdańsku nad morzem, który będzie zlokalizowany niedaleko wybrzeża. Dzięki temu będziesz mógł korzystać z bliskości plaży i w dowolnym momencie cieszyć się przyjemną morską bryzą, uspokajającym szumem fal oraz miękkim piaskiem pod stopami.

Stare Miasto i wybrzeże Motławy

Gdańskie Stare Miasto to kolejne miejsce, w którym można spotkać najwięcej turystów. Każdy odwiedzający powinien się wybrać choć raz na przechadzkę wśród urokliwych kamienic oraz innych zabytkowych obiektów kryjących w sobie ciekawe historie. Będąc na Starym Mieście, koniecznie udaj się również na Wyspę Spichrzów i przejdź się odrestaurowanym nabrzeżem Motławy. Zobaczysz tam harmonijne połączenie współczesności i historii. Z jednej strony rzeki królują stare kamienice, z drugiej zaś – nowoczesne, lecz utrzymane w stylu unikalnej, gdańskiej architektury, budynki.

Zabytkowe forty

Planując wycieczkę po Gdańsku, pamiętaj też o jego licznych zabytkowych fortach, które znajdują się m.in. w Śródmieściu. Są to bowiem kolejne miejsca, do których udają się często przyjezdni. Doskonałym przykładem może okazać się Góra Gradowa, która – wraz z działającym na jej terenie nowoczesnym centrum nauki Hevelianum – zabierze Cię na interaktywną wycieczkę po historii Gdańska. Na wzgórzu znajdziesz także punkt widokowy, z którego rozciąga się piękny widok na całe miasto.

Parki i latarnia morska

Turyści przyjeżdżający do Gdańska często odwiedzają także wspaniały Park Oliwski, który zlokalizowany jest w dzielnicy Oliwa. Ma on bardzo interesującą historię i jest idealnym miejscem na spacer uroczymi alejkami wśród zieleni. Ponadto fantastycznym pomysłem podczas wizyty w tym nadmorskim mieście jest wycieczka na Latarnię Morską Gdańsk Nowy Port, która z pewnością zaliczana jest do magicznych miejsca na mapie Gdańska. Jest to bowiem jedna z najpiękniejszych latarń morskich północnej Europy. Zachwyca widok z jej szczytu na port gdański, Westerplatte i całą Zatokę Gdańską aż po Gdynię i Hel. Co istotne, jest tam rewelacyjna trasa rowerowa wzdłuż morza, więc nie przegap jej podczas swojego pobytu!

Zapisz się do newslettera