Nadejście lata, a wraz z nim sezonu wysokiego w turystycznych miejscowościach, takich jak Gdańsk, wiąże się ze znacznie większą liczbą przyjeżdżających turystów. Otwierają się wtedy liczne atrakcje, a hotele pękają w szwach od ilości odwiedzających ich gości, dlatego warto rezerwować miejsca noclegowe z odpowiednim wyprzedzeniem. Kiedy jednak dokładnie zaczyna się sezon wysoki w Gdańsku i ile trwa? Odpowiadamy.

Lipiec i sierpień

Dla hotelarzy sezon zaczyna się w maju, gdy dni stają się dłuższe, a pogoda rozpogadza się po zimowej słocie. Jeśli wiosna jest wyjątkowo ładna, turyści odwiedzają Trójmiasto już w kwietniu. Od tego czasu liczba przyjezdnych wyraźnie rośnie, a największe zainteresowanie i sezon wysoki zaczynają się po końcu roku, a więc w lipcu i sierpniu. Są to bowiem miesiące wakacyjne, w których dzieci nie chodzą do szkoły, a ich rodzice najczęściej wykorzystują zbierane przez cały rok urlopy. Wówczas też jest najlepsza pogoda na nadmorski wypoczynek. Jest to doskonały czas na uprawianie licznych sportów wodnych, kąpiele w morzu i codzienne zwiedzanie.

Wakacje to także czas, w którym co roku organizowany jest Jarmark Dominikański trwający około aż trzech tygodni. Jest to jedna z największych handlowo-kulturalnych imprez plenerowych w całej Europie, a jej historia liczy ponad 750 lat. Na tym wyjątkowym wydarzeniu możesz m.in. spróbować pysznej lokalnej kuchni, a także kupić wyjątkowe rękodzieło od wystawiających się tam rzemieślników i artystów.

Okresy świąteczne

Warto jednak podkreślić, że wczasy w Gdańsku są bardzo popularne nie tylko podczas wakacji. Choć lipiec i sierpień stanowią najwyższy sezon w całym roku, okresy okołoświąteczne również przyciągają mnóstwo turystów do tego miasta. Znacznie intensywniejszy sezon najbardziej da się odczuć w czasie Świąt Bożego Narodzenia, gdy organizowany jest Jarmark Świąteczny oraz w okolicy Sylwestra.

Zarówno Polacy, jak i obcokrajowcy chętnie spędzają ten magiczny czas nad morzem. Wyższy sezon zahacza również o ferie zimowe, gdy dzieci mogą cieszyć się 2-tygodniową przerwą od nauki. Znając już okresy, w których panuje najwyższy sezon w Gdańsku, planuj swoje wyjazdy z odpowiednim wyprzedzeniem, byś bez problemu zarezerwował hotel oraz zobaczył na miejscu wszystkie atrakcje!

Zapisz się do newslettera