Gdańsk to rewelacyjny kierunek na podróż podczas każdej pory roku. Niezwykła historia, piękna plaża i zabytkowe Stare Miasto przyciągają turystów nie tylko z reszty kraju, ale całego świata każdego roku. Planując wyjazd do tego wyjątkowego punktu na mapie, warto jednak dobrze przemyśleć okolicę, w której chcesz spędzać noce. Dlaczego gdańskie Brzeźno może okazać się świetnym miejscem na nocleg? Odpowiadamy w artykule!

Położenie tuż przy plaży

Przede wszystkim gdańskie Brzeźno jest dzielnicą zlokalizowaną nad samym morzem. Oznacza to, że śpiąc w hotelu w tym miejscu, będziesz mógł dotrzeć krótkim spacerkiem do plaży. Dzięki temu będziesz mógł korzystać ze wszystkich uroków, jakie zapewnia pobyt nad polskim morzem i relaksować się przy szumie fal o każdej porze dnia. Bliskość do morza jest też ogromnym atutem dla osób aktywnych fizycznie. Będziesz mógł dzięki temu biegać po plaży nawet bardzo wczesnym rankiem czy późnym wieczorem.

Zielona okolica

Istotnym aspektem hoteli w gdańskim Brzeźnie jest też zielona okolica. Jedzenie śniadań czy obiadów na zewnętrznym tarasie wśród wysokich drzew jest niezwykle przyjemne. Co więcej, niektóre hotele, np. nasz, położone są tuż przy ogromnym, cichym i spokojnym parku pełnym uroczych alejek przeznaczonych do spacerowania, jeżdżenia na rowerze, rolkach czy hulajnodze. Dodatkowo wiedzie on wzdłuż plaży, dzięki czemu będziesz mógł z jednej strony cieszyć się otoczeniem przyrody, a z drugiej podziwiać majestatyczne wybrzeże.

Bliskość ciekawych atrakcji

Brzeźno wyróżnia się również doskonałym położeniem w kontekście okolicznych atrakcji. W niewielkiej odległości od tej dzielnicy lub na jej terenie znajduje się mnóstwo ciekawych miejsc. Spośród nich warto wymienić:

  • Latarnię Morską Gdańsk Nowy Port,
  • historyczną osadę rybacką,
  • Górę Gradową,
  • centrum nauki Hevelianum.

Ponadto w okolicy jest wiele lokali gastronomicznych i punktów handlowych. Dzięki temu z pewnością nie będziesz się nudził i zawsze znajdziesz ciekawe zajęcie dla siebie lub swoich dzieci, jeśli wybierasz się na wycieczkę z całą rodziną.

Zapisz się do newslettera